NFC Tag - Blog
Super User

Super User

ایده پردازان ، ارائه دهنده خدمات ارتباط بی سیم 

WIFI , BLUETOOTH ,NFC ,RFID ,GSM

نشانی وبگاه: http://www.ipaj.ir

ارائه چیپ بدون آنتن (COB) تگ ان اف سی

 

ارائه چیپ های بدون آنتن ntag213 و ntag216 به صورت (COB) ویژه تولیدکنندگان در تیراژ بالا ، جهت تولید تگ های ان اف سی با اشکال دلخواه ، خدمتی جدید از گروه ایده پردازان.

آشنایی با خصوصیات مدل های چیپ ان اف سی NFC Types

خصوصیات تکنیکی انواع تگ ان اف سی :

انجمن ان اف سی 4 مدل (تایپ) تگ برای ارتباط با وسایل NFC طراحی کرده است .

استفاده از تکنولوژی NFC در کنتورهای خانگی

یکی از کاربردهای مهم تگ های ان اف سی ، استفاده از آن ها در کنتورهای آب ، برق و گاز است .

معرفی کارت های ویزیت ان اف سی دار

سری جدید کارت های ویزیت دارای چیپ های ان اف سی ،به زودی در ایده پردازان عرضه خواهد شد .

معرفی چیپ جدید ان اف سی NTAG413 توسط NXP

چندی پیش چیپ جدید  NFC NTAG413 DNA توسط شرکت معروف nxp معرفی گردید که دارای ویژگی های جالبی است .

پشتیبانی گوشی های تلفن آیفون 7 ،8 و ساعت اپل از تگ های NFC

با معرفی سیستم عامل IOS 11 و روشن شدن تغییرات مختلف آن ، پشتیبانی از تگ های ان اف سی نیز در آن گنجانده شده است

گوشی و تبلت های پشتیبانی کننده از NFC

در زیر لیست برخی از گوشی های (تلفن های همراه) دارای ان اف سی NFC را مشاهده می نمائید .

توجه کنید که هر روز به تعداد این گوشی ها که از تکنولوژی nfc پشتیبانی میکنند، افزوده می شود ، بنابراین این لیست ممکن است ناقص باشد .

 به این لیست گوشی های اپل یعنی آیفون 6 و 6+ را نیز اضافه نمایید .

 

چگونه از NFC برای ارتقای کیفیت زندگی استفاده می کنیم؟

 

 

 

راهنمای جامع استفاده از NFC در اندروید

NFC یا ارتباطات میدان نزدیک عبارتست از قابلیت ارتباطی جدید که می‌توان برای اتصال امن بین دو دستگاهی که در فاصله‌ی کمی از یکدیگر قرار دارند استفاده کرد. علاوه بر مجاورت دو گجت لازم است تا هر دوی آن‌ها از سخت افزار مخصوصی بهره ببرند. شاید یکی از بارزترین کاربردهای این نوع اتصالات را می‌توان انواع پرداخت‌های بی‌سیم در خارج از کشور دانست که روند خرید را بسیار ساده می‌کند! اما از NFC به خوبی می‌توان برای انتقال اطلاعات بهره برد. با ما همراه باشید تا از چند و چون این قابلیت بیشتر اطلاع حاصل کنیم.

انواع تگ‌های RFID و تکنولوژی NFC

 

 

 

 
این نوع تگ‌ها تکنولوژی RFID را در دنیای ما در دسترس‌تر و دائمی‌تر می‌کند. این تگ‌ها زیاد گران نیستند و می‌توانند در اندازه‌های کوچک نیز ساخته شوند تا برای همه‌ی محصولات بتوان از آن‌ها استفاده کرد.
 
 

 تگ‌های RFID فعال، نیمه فعال و غیرفعال

تگ‌های RFID فعال و نیمه‌فعال از باتری داخلی برای شارژ مدارهایشان استفاده می‌کنند و تگ‌های فعال از باتری همچنین برای مخابره کردن امواج رادیویی به دستگاهی که تگ را می‌خواند استفاده می‌کند. اما تگ‌های نیمه فعال برای مخابره کردن امواج به دستگاهی که تگ را می‌خواند وابسته است و از آنجاییکه این تگ‌ها نسبت به تگ‌های غیرفعال سخت‌افزار بیشتری دارند طبیعتاٌ گران‌تر هم هستند.

 

در تگ‌های RFID فعال و نیمه‌فعال برای موارد گران‌ قیمت‌تر که باید از فاصله‌های دورتر خوانده شوند استفاده می‌شود آن‌ها فرکانس‌های بالایی با طول موج 850 تا 950 مگاهرتز را مخابره می‌کنند که می‌توانند فاصله‌ی 5/30 متری خوانده شوند و اگر نیاز باشد که این تگ‌ها از فاصله‌های دورتری خوانده شوند باتری‌های اضافی می‌توانند دامنه‌ی تگ را افزایش دهند بطوریکه حتی از 100 متری خوانده شوند.
 
تگ‌های RFID مانند دیگر دستگاه‌های بی‌سیم قسمت مشخصی از طیف الکترومغناطیسی را مخابره می‌کنند. سیستم‌های RFID می‌توانند از یک سیستم سلولی به نام TDMA  استفاده کنند تا از صحت ارتباطات بی‌سیم خود مطمئن شوند.
عامل مهم دیگر در تعیین قیمت این تگ‌ها ذخیره‌ی داده است. 3 نوع ذخیره سازی وجود دارد؛ فقط خواندنی، خواندن - نوشتن و نوع دیگری که یک بار خوانده می‌شود و بارها خوانده می‌شود.
 
داده‌ی تگ‌های خواندن-نوشتن می‌توانند بارها نوشته شوند یا داده‌ها را از نوع به آن‌ها وارد کرد اما تگ‌هایی که نوع ذخیره‌سازی آن‌ها فقط خواندنی است داده‌ها یک با ر ذخیره می‌شوند و بارها خوانده می‌شوند، در این نوع ذخیره سازی تگ‌ها می‌توانند داده‌های اضافی قبول کنند اما نمی‌توان آن‌ها را از نوع نوشت.
 
 
 
ارتباطات کوتاه‌برد، تلفن‌های هوشمند و RFID

 

NFC (Near Field Communication) یا ارتباطات کوتاه برد در حال پیشرفت است چرا که انقلاب بعدی در زمینه پرداخت آسان با اضافه کردن یک لایه امنیتی را ارائه می‌دهد.بعضی از کارت‌های ارتباطی دارای تراشه‌ی NFC هستند که این تراشه می‌تواند توسط پایانه‌های پرداخت NFC خوانده شوند که این امر امکان اینکه یک نفر به اطلاعات شما توسط نوار مغناطیسی دسترسی داشته باشد را حذف می‌کند.

 

گوگل تنها شرکتی است که پرداخت NFC را با کیف پول گوگلی Google Wallet پیاده‌سازی کرده‌است. این برنامه کاربردی اطلاعات کارت‌های اعتباری را تحت چندین لایه‌ی حفاطتی و امنیتی ذخیره می‌کند و امکان خوانده شدند سریع در پایانه‌های NFCرا فراهم می‌کند. معنای این قابلیت این است که بهره بردن از این تکنولوژی محدود به تعداده پایانه‌ی NFC در دسترس در مکان‌های خرده فروشی و تعداد تلفن‌هایی که از این تکنولوژی حمایت می‌کنند شده‌است. کیف پول گوگلی تنها با تلفن همراه هوشمند اندروئیدی Nexus S کار می‌کند.
 
 
 
شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که NFC چه ارتباطی با  RFID دارد؟ دستگاه‌های NFC می‌توانند تگ‌های غیرفعال RFID را بخوانند و اطلاعات آن‌ها را در خودشان ذخیره کنند. از این تکنولوژی در تبلیغات مدرن استفاده می‌شود. برای مثال یک پوستر معمولی چند نوع کیف پول را تبلیغ می‌کند، اما تبلیغ کنندگان می‌توانند پوسترهای هوشمندی با تگ‌های RFID بسازند که متقابلاٌ با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند. شما می‌توانید با NFC گوشی همراه هوشمندتان با پوستر هوشمند مجهز به تگ RFID ارتباط برقرار کنید و برای مثال اطلاعات بیشتر یا کوپن‌های تخفیف دریافت کنید. 
 
 
منبع : مجله رشد

 

 

 

صفحه1 از2

دریافت برنامه

پرداخت اینترنتی

با استفاده از کلیه کارت های تحت شتاب و توسط درگاه به پرداخت ملت می توانید فاکتور خود را آنلاین پرداخت کنید.